Bladkoning, Westkapelle, 19 oktober 2012. Foto: Corstiaan Beeke. in het Noordervroon (SL e.a.). Een dag later waren er op de zeedijk waren kort vijf Usgorzen ter plaatse (PB, TL) en drie Europese Kanaries zaten langs het Puinpad van WK (HH). Helaas is er op 07/10 niet systematisch geteld, maar het was een goede dag voor Rotganzen. Tussen 10u en 11u vlogen er niet minder dan 1520 langs de Westkaap, WK (PLM, SL). Een Boomklever vloog over het Puinpad (SL) en in de Oosternieuwlandpolder (natuur ontwikkeling Polredijk, tussen Veere en Vrouwenpolder) was een fraaie juveniele Grauwe Franjepoot aanwe zig (AB, CB). Bijzonder qua plek, aangezien bijna alle Grauwe Franjepoten op WK worden gezien. Deze vogel bleef tot 09/10 (div). Een mooie trektelling vanaf De Nolle op 08/10 leverde onder meer een vrij zekere Siberische Boompieper (met geluidsopname!) op, maar ook 467 Zwarte Mezen, een Klapekster en negen Appelvin- ken. Opmerkelijk en heel leuk was het groepje van zes Europese Kanaries, dat op 8/10 en 9/10 in de struiken Bladkoning, Westkapelle, 14 oktober 2012. Foto Kris de Rouck. langs het Puinpad zat (TL e.a.). Drie vogels bleven tot 11/10 (div). Op 10/10 vloog het eerste Bokje van het najaar over het opslagterrein van WK (RS) en een Bladkoning werd die dag (weer) gezien op de begraafplaats aldaar (PAW). Een andere Bladkoning was een dag later (en ook op 13/10 en 14/10) aanwezig langs het ruiterpad in het Noordervroon (RS), een Grote Pieper vloog over het Puinpad (RS, SL) en een Kleine Bonte Specht passeerde De Nolle (GT, JS). Op de 13e werd een Rosse Franjepoot opgemerkt, foeragerend voor het zuiderstrand bij WK. De twee dagen erna was zwom deze vogel vooral langs het zuidelijke deel van de zeedijk. Op 13/10 trok boven dien een Boomklever met Vinken over de begraafplaats van WK (PB). Leuk was de waarneming van een Blad koning op 14/10 in Oost-Souburg (ES). Op 15/10 werden Rode Wouwen gezien ten oosten van Domburg (J. van Bokkum) en boven de oostkreek van WK (M. Riemens). Een Witbuikrotgans en een Parelduiker vlogen langs Zwartkopmeeuw, Oost-Souburg, 28 oktober 2012. Foto: Corstiaan Beeke.

't Zwelmpje | 2013 | | pagina 23