Maart 2013 hoogtepunt in deze verder toch wat rustige vogelmaand was de waarneming van een mannetje Amerikaanse Smient, dat op 20/02 in de Sloehaven werd ontdekt (CB). Deze vogel liet zich vooral met hoogwater leuk zien in de noordhoek van de haven, tegen het schor aan. Het betrof pas de tweede waarneming van deze soort op Walcheren. De vogel werd hier voor het laatst gemeld op 06/03. Diezelfde middag meldde G. Boomhouwers een Zeearend ter plaatse in de aangrenzende Schorerpol der. Enkele toegesnelde waarnemers konden daar vlak voor het donker de vogel ook nog zien, zittend in een populier. De volgende ochtend stond een tiental andere vogelaars bij het eerste licht klaar. De Zeearend vertrok al na een halfuurtje over de Westerschelde uit het zicht. Longstayers deze maand waren onder meer maximaal 22 Witbuikrotganzen op de zeedijk van WK, minimaal twee Kleine Bonte Spechten in Oranjezon en de Zwart kopmeeuw bij de draaiburg van Souburg. Roodborsttapuit, 10 maart 2013, Schorerpolder Ritthem. Foto: Corstiaan Beeke. Op 02/03 was een groepje van zes adulte Wilde Zwa nen aanwezig langs de Stenen Kruisweg, Buttinge (CB, PR). Bij wijze van uitzondering pikte de westelijke helft van Nederland dit jaar een graantje mee van de voor jaarstrek van Kraanvogels. Op Walcheren werden in de nacht van 04/03 op 05/03 al tweemaal meerdere roepende vogels gehoord boven Middelburg (W. Half- werk). Op 05/03 volgden verschillende waarnemingen: 7 ex over 't Zand, Middelburg en Schellach (SL/PR), 1 ex over Oranjezon (MK), 30 ex over Nieuw en Sint Joosland (PAW) en later op de dag nog eens 55 ex over diezelf de locatie (L. Gilissen). Voor Walcherse begrippen een topdag! In Oranjezon werd bovendien een langsvliegen- de Bonte Kraai gezien (MK). Een dag later waren er nog meldingen van ca. 10 ex over Westerzicht en de Nieuwe Vlissingseweg, Middelburg (ES, RG) en ca. 50 ex over Ritthem (A. Bimmel). Na een eerste melding op 06/03 van een Bonte Kraai op WK (JB), bleef deze vogel daar gemeld worden tot in mei. Dat gold ook voor de Boom klever langs de Duinbeekseweg ten westen van Oost- •28e jaargang, 2013 't Zwelmpje 29 Witbuikrotgans, 05 februari 2013, Westkapelle. Foto: Corstiaan Beeke.

't Zwelmpje | 2013 | | pagina 29