(Vuurgoudhaan, Grote Lijster) en die lukten binnen de vijf minuten. Hier hadden we ook nog een aantal Krams vogels die deze tijd van het jaar ook niet altijd even makkelijk zijn. Op naar Oranjezon voor de bosvogels die je toch het best vroeg in de ochtend kan doen. Al snel tikken we Kruisbek en Sijs binnen. Ook de Goudvink werkt erg goed mee. Het wordt wat stil, de gehoopte Roodborst- tapuit laat zich niet zien en ook de Waterral laat zich niet horen. Ook een Ransuil is ons niet gegund. Na een rondje over het strand wat een mooie Tapuit en Oever pieper oplevert dan maar weer terug richting exit. Door het naaldbos nog een wel een hoog op het wensenlijstje staande Zwarte Mees kunnen zien en een aantal Kepen gehoord. Onderweg naar de Oude Veerseweg stoppen we even bij het Caisson nabij jachthaven Oostwatering, waar we bij het uitstappen van de auto getrakteerd worden op de biggenroep van een Waterral. Oostwatering levert ons niet de gewenste Ijsvogel op maar wel een Geoorde Fuut en Middelste Zaagbek. Van Veere weet ik dat er op de kerk vaak een Slechtvalk zit. Die laat ons niet in de steek, want hij zit precies op de plek waar hij meestal zit. De "Oude Veerse" levert eigenlijk alleen de bekende Zwarte Ruiter op. Via de Zandvoortweg (vrij leeg) racen we binnendoor naar Westkapelle, waar we de komende uren zouden doorbrengen. Ondertussen ontstaat in de auto een lichte paniek, want we worden helemaal tureluurs van de Whatsapp-groep: Grote Kruisbek langs De Nolle, Sperwergrasmus op het Puinpad, Bladkoningen hier en daar, Baardmannntjes overal, en wij zitten in de auto! Oké, wel op weg naar de place-to-be, maar toch... In Westkapelle is het lastig kiezen waar we gaan begin nen. Het wordt dan toch het Puinpad nadat we eerst kort stoppen bij de Kreek voor misschien dan toch die Ijsvogel... Helaas. Maar als goedmaker een groepje Baardmannetjes dat zich mooi laat bekijken. Het Puin pad levert buiten een Grote Gele Kwikstaart weinig op. Jammer! Via de zeedijk vervolgen we onze weg en kunnen met wat geluk Paarse Strandloper, Kanoet, een overvliegende Beflijster en Eider toevoegen. Vervolgens staat het Vroon op de planning. Spannend hoor, want overal vliegen Zanglijsters en Koperwieken uit de bos jes. Het Vroon levert niet direct spectaculaire zaken op. Hmmm, wat doen we? De teller staat inmiddels op 96, dus moeten we ergens verschil kunnen maken. Na lang durig overleg racen we richting Ritthem. Een erg goede keus, want al snel kunnen we Kleine Zilverreiger, Grutto en Zilverplevier toevoegen, evenals een Krakeend in de Spuikom en Drieteenstrandloper in Vlissingen. Met nog ruim tijd over besluiten we terug te gaan naar Westkapelle. Een gedipte Zwartkopmeeuw levert de nodige spanning op in de auto waar de teller inmiddels de honderd gepasseerd is en het nu om grotere belan gen gaat: Halen we ons eigen record in van 104 soorten (2011). Tegen de tijd dat we in Westkapelle zijn is de mist in de auto weer verdwenen en staat het Puinpad ten tweede male op ons programma. Geen gewenste Sper wergrasmus, maar wel een Bladkoning en een overvlie gende IJsgors! De laatste anderhalf uur waren ons in 2011 goed beval len door te turen over zee vanaf het 't Kiek'uus. Dit doen we ook nu weer. Door Middelste Jager, Roodkeelduiker, Grote Stern, Visdief, Zwarte Zee-eend en Jan-van-gent te zien en aan onze mooie lijst toe te voegen lopen we snel uit op ons eigen record! Veel opwinding wordt ons bezorgd door een zondags rijder (ja, ik weet dat het zaterdag was) die de aanwezi ge (en voor ons verzwegen) Sneeuwgors aanrijdt. Zijn doodstrijd levert een heftige ethische discussie op: Tel len we een vogel die op dat moment nog leeft, maar een minuut later niet meer? De lijst gaat voor onze ethische bezwaren. Een piep van Rob Sponselee op het laatste moment zorgt voor een mooie afsluiting: een Purperrei ger in de Westkapelsche Kreek. Een overvliegende spannende Boompieper zal een aantal onder ons nog even in spanning moeten houden (Siberische?). In Batavia wordt onder het genot van een welverdiend drankje en hapje afgesloten met een hoop sterke ver halen en twee mooie winnaars, Thomas Luiten en Pieter Beeke met 116 soorten! De lijsten vergelijkend en bij elkaar optellend leveren maar liefst 146 soorten vogels op Walcheren op. Een mooi aantal, wat met een beetje wind en meewerking van soorten die niet werden gezien (Blauwe Kiekendief, Zwartkopmeeuw, Grauwe Vliegenvangen en geen uilen) nog hoger had kunnen uitvallen. Soort van de dag was natuurlijk de Grote Kruisbek! Maar ook de Sperwergrasmus, Bladkoningen, grote aantallen Baardmannetjes, IJsgors, Sneeuwgors en Geelgors waren erg leuk. Al met al een zeer geslaagde dag. Tot volgend jaar? RogerJoos 6 't Zwelmpje 28e jaargang, 2013

't Zwelmpje | 2013 | | pagina 6