11 Museumvoorwerpen leverden. Ook werden er verschillende activiteiten georganiseerd, zoals een bazar, een rommelmarkt en een stickeractie. De activiteiten waren dermate succesvol dat begin mei 1987 de Magirus kon worden teruggekocht, om direct te worden ingezet bij de feestelijke bevrijdingsfeesten van dat jaar. Vervolgens werd de wagen gestald in een speciaal gerealiseerde uitbouw van de brandweerkazerne aan de Looierssingel. Zo was de Magirus weer voor het grote publiek zichtbaar. Ruim twintig jaar later heeft de Middelburgse brandweer haar onderkomen buiten het stadscentrum, aan de Stromenweg. Ook de Magirus is op deze locatie ondergebracht. Helaas is de brand- weerklassieker hier minder prominent zichtbaar dan in de voormalige brandweerkazerne aan de Looierssingel. Dit is vooral jammer nu door de restauratie van het motorblok de wagen niet inzetbaar is bij evenementen. Daarbij is de geldpot voor verdere restauratie van de Magirus op, waardoor de toekomst van dit pronkstuk onzeker lijkt. Het is dan ook tijd voor een nieuwe lichting vrijwilligers, die zich actief gaat inzetten voor behoud van de Magirus op de lange termijn. Want klassiek erfgoed hebben is één ding, het behouden ervan vormt pas echt een uitdaging. Met dank aan Karel Heeren en Bob van der Weel. Penning van de Middelburgse brandweer uit 1800-1850, met opschrift 2COMMISSARIS (collectie Zeeuws Museum, collectie Instituut Collectie Nederland, foto Ivo Wennekes). Leden van de jeugdbrandweer ontfermen zich over de Magirus bij de voormalige brandweerkazerne in de Sint-Janstraat in (collectie Zeeuwse Bibliotheek, Beeldbank Zeeland, foto J. Midavaine 1966). Leren blusemmer zoals die tot aan het begin van de twintigste eeuw werd gebruikt. De letters GK verwijzen naar de brandweer van Grijpskerke collectie Zeeuws Museum foto Ivo Wennekes).

Zeeuws Erfgoed | 2010 | | pagina 27